PRODUCENT SPRZĘTU SPORTOWEGO · WYKONAWCA BOISK

Bramki piłkarskie

Piłka nożna czy piłka ręczna to jedne z najbardziej popularnych gier zespołowych w naszym kraju. Trudno sobie wyobrazić szkolne lekcje wychowania fizycznego bez tych angażujących i emocjonujących rozgrywek. Osoby, które w wieku szkolnym mają wszelkie predyspozycje do dobrej gry w tych dyscyplinach, które lubią uprawiać ten sport, często angażują się w dalszej grze w reprezentacji szkoły czy w klubach sportowych, biorą udział w turniejach, zawodach. Cieszenie się grą w pełni wymaga na pewno właściwych warunków do gry, czyli odpowiednio zaprojektowane boisko, jak i jego wyposażenie. To co z pewnością łączy obie te dyscypliny od strony technicznej, to właśnie wyposażenie sportowe w postaci dwóch bramek piłkarskich, stojących po przeciwległej stronie boiska. 
 
Bramki do piłki nożnej i piłki ręcznej, futsalu
 
Każda dyscyplina sportowa, w której używa się bramek posiada swoje własne wytyczne co do ich rozmiarów. Rozmiary bramek są także uzależnione od rozmiaru boiska danej dyscypliny czy wielkości piłki (lub innych przedmiotów gry, jak np. krążek, piłeczka do floorballa itp.) Dla przykładu największych bramek używa się na pełnowymiarowych zewnętrznych boiskach do piłki nożnej. Ich szerokość wynosi aż 732 cm natomiast wysokość 244 cm. Jasnym jest, że na mniejszych boiskach szkolnych, osiedlowych, boiskach w hali, czy boiskach treningowych z racji mniejszego ich rozmiaru, bramka piłkarska także jest mniejsza. Poza tym pełnowymiarowe bramki dla grających dzieci byłyby zdecydowanie zbyt duże. Najpopularniejszym rozmiarem bramek piłkarskich stosowanych na zewnętrznych boiskach do piłki nożnej są bramki o wymiarach 500 cm szerokości oraz 200 cm wysokości. Sport Grupa produkuje tego typu bramki piłkarskie, dzięki którym piłka nożna będzie sportem bezpiecznym i dostarczy wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Wykonywane są ze stali lub aluminium i posiadają różne sposoby mocowania:
 
  1. Bramki piłkarskie przeznaczone do zabetonowania - stałe przymocowanie bramek do gruntu, niemożliwy jest demontaż i przeniesienie bramek bez rozkruszenia betonu w gruncie,
  2. bramki piłkarskie mocowane w studzienkach - mocowana we wcześniej zabetonowanych studzienkach w podłożu. Mocowanie to umożliwia demontaż bramki, jednak wymaga zwykle współpracy kilku osób,
  3. bramki wolnostojące mocowane do podłoża - bramki, które w sposób szybki można przymocować do podłoża bez wykopywania otworów na studzienki czy betonowanie słupków bramki. Możliwy jest demontaż i przenoszenie bramek. 
bramka piłkarska 500x200
 
Bramki do piłki ręcznej są mniejsze z racji mniejszego wymiaru samego boiska jak i piłki. W tym przypadku stosuje się bramki o wymiarach 300 cm szerokości i 200 cm wysokości. Są to najbardziej popularne bramki montowane na salach gimnastycznych czy na boiskach futsalowych. Bramki te także posiadają różne systemy mocowania takie jak montaż w studzienkach, bramki wolnostojące, wolnostojące z możliwością mocowania do podłoża. Bramki takie montowane są także na zewnętrznych boiskach szkolnych czy osiedlowych, na orlikach. 
 
Futsal jest odmianą piłki nożnej, którą uprawia się w halach sportowych, czy salach gimnastycznych, gdzie drużyny liczą 5 zawodników. Zarówno rozmiar boiska jak i zastosowane bramki do futsalu odpowiadają tym, jakie stosuje się w przypadku piłki ręcznej. 
 
bramka do piłki ręcznej
bramka piłkarska montowana w studzienkach
 
Jakość wykonania bramek
 
Wybierając bramki piłkarskie na boisko należy zawsze kierować się jakością ich wykonania, ponieważ będzie to miało decydujący wpływ na bezpieczeństwo uczestników, szczególnie, kiedy boisko będzie wykorzystywane przez dzieci. Wybór renomowanego producenta, który dostarcza wraz z produktem szczegółowe informacje o sposobie montażu bramki, jej parametrach, materiałach wykonania jest na pewno zalecane. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować wykorzystanych materiałów do produkcji bramki piłkarskiej, lub nawet samego producenta, lepiej odpuścić i nie ryzykować. Bramki powinny być solidne, stabilne, wytrzymałe, dobrze byłoby gdyby były także estetycznie wykonane i wykończone. Mamy nadzieję, że oferowane bramki przez firmę Sport Grupa okażą się tymi, które spełnią Państwa oczekiwania. 
 
Ofertę wszystkich bramek piłkarskich przedstawiamy w naszym katalogu na stronie bramki piłkarskie
 
 
 
 
Kontakt
Sport Grupa Sp. z o.o
ul. Dźwigowa 24
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 758 82 31
tel. +48 795 592 348
fax.+48 25 758 17 15
info@sportgrupa.pl
Ta strona używa COOKIES

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK. zamknij